Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş kontrol işlemi, kişilerin kartları, yüzleri veya parmak izleri kullanılarak, hangi
kapılardan, hangi günlerde ve hangi saatlerde geçiş yapabilecekleri önceden tanımlanarak yapılır.

Geçiş kontrol sistemleri, günümüzün en donanımlı ve en teknolojik ürünlerinin başında gelmektedir. Geçiş Kontrol Sistemleri kişi veya topluluğun, belirlenen bir alana güvenli bir şekilde giriş ve çıkışlarını kontrol etmek ve sınırlandırmak için kullanılan sistemlerdir. Geçiş kontrol sistemlerinde genelde geçiş kontrol noktaları turnikeler, kapılar, asansörler, otoparklar veya girişin sınırlandırıldığı yerler olabilir. Kendi alanında 3 farklı sisteme bölünmektedir;

Kartlı geçiş kontrol sistemleri
Proximity veya mifare kart ve kart okuyucularının kullanılarak oluşturulduğu sistem türü, sizlere giriş ve çıkış gibi işlemlerin kart okuyucu hizmeti ile günümüze sunulmasını kapsamaktadır. Akıllı geçiş kontrol sistemini aktif ederek oluşturulan ekipmanlar doğrultusunda, siz de personel / ziyaretçi kartları, online / offline geçiş kontrol paneli, geniş kontrol programı gibi birçok ayrıntı üzerinden bilgiler edinebileceksiniz.

Parmak izli geçiş kontrol sistemleri
Direkt olarak parmak izi tanımlayarak, 50.000’e yakın kişiyi hafızada ayrı bir ID ile oluşturabilen bu sistem türü, günümüz şartlarında en kullanışlı ve en çok sükse yakalayan ürünlerden bir tanesi olarak gözlemlenmektedir. Kişinin, farklı 10 parmağını birden tanımlayabilerek geçiş izni veren sistem türü birçok alanda da aktif olarak kullanabilme kapasitesine sahiptir. Kapı, turnike ve otopark bariyeri gibi sistemler üzerinde yer alan parmak izi okuyucu sistem ile birlikte geniş aralıklarla sistemden faydalanma olanaklarına sahip olabilirsiniz.

Yüz tanımalı geçiş kontrol sistemleri
Kapı veya turnike üzerine monte edilmiş olan yüz tanıma cihazlarında, geçiş yapacak kullanıcıların yüzleri direkt olarak tanıtılır. 200 ile 5.000 kişiye kadar yüzü direkt olarak hafızasına atma olanaklarına sahip olan sistem türü, herhangi bir temas olmadan kullanıldığı için geçiş kontrol sistemleri arasında en kullanışlı olan ürün tipidir. Bu nedenden dolayı da günümüz teknolojisinde siz de bu ürün tiplerini tam layığı ile kullanabilirsiniz.

Video izleme, yangın algılama, sesli anons , kamera vb. farklı diğer güvenlik sistemleriyle entegre edilebilen geçiş kontrol sistemleri merkezi yönetim yazılımları ile tek bir konsol üzerinden kolay şekilde yönetilebiliyor.

Güvenlik sağlanacak alanın ihtiyacına göre biyometrik, mobil yada fiziksel sistemler tek tek yada kombinasyonlar halinde kullanılabiliyor.

Yeni nesil geçiş kontrol sistemleri ek bir yazılım ile giriş çıkış takibinin yanında çok sayıda faydayı beraberinde getiriyor.

  • Bordrolama için anlık veri sağlama
  • Yemek kartlarına yüklenen tutarları otomatik olarak yönetme
  • Çalışanların ofis içindeki yol haritalarını çıkartma
  • Yerlerini belirleme, acil durumlarda yoklama alma
  • Gelen ziyaretçi bilgisini anında e-posta ile alma
  • KVKK için gereken yasal imzaları sistem üzerinden alma ve arşivleme
  • Otopark yönetimi
Diğer Elektronik Güvenlik Çözümleri
Geçiş kontrol sistemlerinin yanı sıra güvenlik ihlali oluşturabilecek durumlar için kullanılan video izleme sistemleri, AVM, market ve ofis gibi kalabalık alanlar için elektronik ürün takip çözümleri ve x-ray bagaj kontrol metal algılama sistemleri gibi güvenlik çözümleri ile %100 güvenlik hizmetlerini sunuyoruz.