Kamera CCTV Sistemleri

CCTV (closed-circuit television) “Kapalı Devre Televizyon” CCTV kamera sistemleri pek çok işletme modeli ve yerleşim alanları için geliştirilmiş güvenlik kamera sistemleridir. Analog CCTV (Analog kamera sistemleri) ve IP CCTV (IP kamera sistemleri) olarak iki çeşite ayrılır.

Yazımızın devamında IP ve Analog kamera CCTV güvenlik kamera sistemlerinin özelliklerini ayrıca ele alacağız. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuz alan için en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Şimdi İncele

Yangın İhbar Sistemleri

Yangın söndürme sistemlerinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan yangın algılama ve alarm sistemleri, yangının minimum zaman aralığında algılanıp, sistemin aktive olmasını sağlar.

Duman dedektörü algılamayı yaptıktan sonra ana panele iletimi sağlar ve sistem algılama yapılan bölgede yangın ihbarında bulunur. Bu sayede yeni başlayan yangınlara müdahale şansı tanımakla beraber ortamın tahliyesi içinde önem arz etmektedir.

Şimdi İncele

Alarm Otomasyonu

Algılama ve ihbar sistemlerinin seri şekilde işlevini yerine getirebilmesi için teknik olarak hatasız olması gerekir. Manuel olarak yapılan düzenli kontrollerin yanı sıra, en önemli unsuru ise otomasyonudur. Bu sayede, hayati öneme sahip işlemlerin yazılım tarafından sağlanması ve kontrol edilmesi planlanmaktadır.

Şimdi İncele

Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş kontrol işlemi, kişilerin kartları, yüzleri veya parmak izleri kullanılarak, hangi
kapılardan, hangi günlerde ve hangi saatlerde geçiş yapabilecekleri önceden tanımlanarak yapılır.

Şimdi İncele

Network Sistemleri

Data ve network sistemleri bilgi ve sistem kaynaklarının farklı kullanıcılar tarafından paylaşıldığı, bir yerden bir yere veri aktarımını sağlayan iletişim sistemlerinin bütünüdür.

Bu sistemler kablolu veya kablosuz olarak kaynak paylaşımının yanı sıra ağ haberleşmesini mümkün kılar. Data ve network sistemlerine yapılan yatırımlar bilişim ve güvenliği alanındaki en uzun ömürlü, verimli ve yatırımın karşılığını tam anlamıyla veren yatırımlardır. 

Şimdi İncele

Fiber Optik Altyapı

Optik frekanslarda daha yüksek veri transferine imkan sağlayan bir bant genişliğine sahip olan fiber optik kablolar, modern teknolojinin hızlı gelişimi sayesinde geleceğin dünyasının temel altyapı elemanı haline gelen fiber optik kablolar, dış ortamdaki manyetik indüksiyondan etkilenmeden ışın transferini çok yüksek hızlarla gerçekleştirir.

Şimdi İncele

Ses & Anons Sistemleri

Genel seslendirme ve acil anons sistemleri; acil durumlarda binalarda bulunan çalışanların ve ziyaretçilerin güvenli bir şekilde tahliye edilebilmesi için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler meydana gelebilecek her türlü tehlike anında yapılması gereken anons ve acil durum mesajlarını belirlenen ana merkezden istenilen bölgelere hızlı bir şekilde iletilmesini sağlayan sistemlerin tümüdür.

Şimdi İncele

Telefon Santralleri

Santral sistemleri, telefon şebekelerindeki abone ve kullanıcılar arasındaki iletişimi ve gelen-giden aramaların otomatik olarak yönlendirilebilmesini sağlayan iletişim sistemidir.

Şimdi İncele

- GÜVENLİ GELECEK İÇİN -

Uzman danışmanlarımız ile yanınızdayız

Hangi hizmeti alacağınızda kararsız kaldıysanız endişelenmeyin. Uzman danışmanlarımız sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.