Alarm Otomasyonu

Algılama ve ihbar sistemlerinin seri şekilde işlevini yerine getirebilmesi için teknik olarak hatasız olması gerekir. Manuel olarak yapılan düzenli kontrollerin yanı sıra, en önemli unsuru ise otomasyonudur. Bu sayede, hayati öneme sahip işlemlerin yazılım tarafından sağlanması ve kontrol edilmesi planlanmaktadır.

Olası bir yangın anında ısı veya dumana hassasiyet göstererek yangını tespit eden ve uyaran sisteme yangın alarm sistemi denir. Dedektörler yardımıyla tespit edilen yangın tehlikesi, yangın alarm panosu ile etkileşime geçerek yangın bölgesinde bir uyarı sistemi oluşturur. Bu uyarı sistemi ile birlikte yangını söndürmek için erken müdahalesi ve yangın bölgesinde yaşayan topluluğun o alandan tahliye edilmesi için fırsat sunar. Yangın alarm panosu, erken müdahale ve can kaybının önüne geçen koruma sistemleri arasında ilk sıralarda yerini almaktadır.

Yangın Alarm Kontrol Paneli
Yangın algılama paneline sahip yangın alarm sistemleri, farklı algılama elemanlarından oluşmaktadır. Buton, dedektörler ve siren sisteminden oluşan yangın alarm kontrol paneli, güvenli bir ortam sağlamak için olmazsa olmaz önlemlerden biridir. Yangın alarm kontrol paneli, günümüzde neredeyse tüm alanlarda tercih edilen bir sistemdir. Teknoloji ile paralel olarak gelişen bu sistemlere duyulan ilgi de gün geçtikçe aynı oranda artış göstermektedir.

Yangın Otomasyon Sistemlerinin Sağladığı Avantajlar
Her türlü bina, yapı ve tesiste olası yangın durumlarında görülen can ve mal kaybı düşüldüğü zaman yangın otomasyonu kullanımının gerekliliği açıkça ortadadır. Yangının çıktığı noktanın tespit edilmesi ve uyarı sistemlerinin devreye girmesinin yanı sıra; itfaiye ve güvenlik birimlerine otomatik olarak ihbar bildirimi oluşturması, yangın otomasyonu sisteminin avantajlarını bir kez daha gözler önüne sermektedir. Teknolojinin hayatımıza dahil olmasıyla birlikte tasarlanan yangın otomasyon ve alarm sistemleri sayesinde ev dışında olduğunuzda bile evinizi güvende tutmanız mümkün.

Yangın Algılama Panelinin Kullanım Alanları
Evlerde, ofislerde, hastanelerde, okullarda, fabrikalarda, otellerde ve daha birçok alanda kullanılan ve kullanılması gereken yangın algılama paneli ile yaşam alanlarınızı güvence altına almak sizin elinizde. Günümüzde yapılaşmanın yarattığı bir etki olarak kurulan yüksek binalar ve iş merkezleri başta olmak üzere tüm yapılar, yangın algılama paneline ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak üzere kurulan firmamız, tüm yangın alarm sistemleri üzerine güvenli bir hizmet vermektedir. Kusursuz bir güvenlik sistemi olan olası tehlike anında yaşanabilecek tüm kazaların önüne geçen yangın alarm sistemlerini koruma yönetmeliklerine uygun vaziyette siz değerli müşterilerimize sunmaktan onur duyarız.